OTOMATİK BAHÇE SULAMA DAMLAMA SULAMA BİTKİ DİKİMİ ÇİM İŞLEMLERİ VE ÇEVRE DÜZENLEME İŞLERİNDE SİZLERLEYİZ.

HYDROSEEDING


Hydroseeding adı verilen bu yöntem , Günümüzde En Etkili Çim Ekim Yöntemlerinden en Hızlılarındandır. Hydroseeding Sisteminde   Diğer Çim Ekim yöntemlerinde olduğu gibi sulama ve tohumlama ayrı yapılmaz ve tohum el ile ekilmez.
Hydroseeding, 
malç ,gübre,tohum ,yapıştırıcı  malzemelerinin suyla birlikte Hydroseeding tankı içerisinde  karıştırılarak oluşan ve hazır hale getirilen malzemelerin özel bir hortumla  düze ve gerekli derecede ince tabaka olarak tesviyesi hazır toprak üzerine püskürtülmesidir. Bu tanta hazırlanmış homozenle karışmış çim toprağa püskürtüldüğü zaman çimim gelişmesini ve hızlı büyümesine zemin hazırlamış olunur. Bu sistemde ot ihtimali kesinlikle yoktur.
Hydroseeding, püskürtme tekniği ile çim ekme yöntemidir. 1954 yılından beri Avrupa'da uygulanan metot , öteki çim ekme sistemlerine nazaran daha etkili ve hızlıdır. düz olmayan arazi de tohumun toprağa tutunmasını sağlar, toprağın üst düzeyinden toprağı kaplama şekilde örterek rüzgar ve fırtına gibi sıkıntılarda topraktan ayrılmaz.

3 yorum:

 1. alperen şaşo20 Mayıs 2013 11:56

  ankara da hydroseeding çim ekimi denilince aklıma atatürk orman çifliğinde bir çim ekimi vardı sıvı halinde her yere püskürtülen yemyeşil bir madde dediler bundan çim olacak inanmamıştım ama gerçekten oldu.

  YanıtlaSil
 2. hydroseeding çim ekiminin maliyeti daha uygun mu

  YanıtlaSil
 3. Merhaba hydroseeding cim ekimi hakkında bilgil alacaktım hydroseeding çim ekimi kaç günde çıkıyor bunun ilgili geri dönüş yaparsanız sevinirim birde 15 dönümlük bı alana çim ekilecek hangisi daha hesaplı olur bizim için

  YanıtlaSil